Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych poinformowało o nowym naborze wniosków w ramach Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023.

W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Walimiu informuje, że osoby zainteresowane skorzystaniem z ww. programu proszone są o kontakt z pracownikami OPS:

  •  telefonicznie 74/8457650
  •  mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  osobiście w siedzibie ośrodka ul. Długa 8, Walim.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 7 listopada 2022 r. do godz. 14.00.

 

Cele i adresaci Programu

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, której adresatami są: 

1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz  

2. osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności:

a. o stopniu znacznym lub
b. o stopniu umiarkowanym albo
c. traktowane na równi do wymienionych w lit. a i b.