Od dnia 1 kwietnia 2021 roku na terenie całego kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. 

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/.

Przypominamy, że internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych, na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.  

Spisać można się również na infolinii spisowej, obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br., o czym będziemy Państwa jeszcze szczegółowo informować.

 

Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są mieszkańcy Polski (zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy) oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy, którego można dokonać na stronie GUS spis.gov.pl przez wypełnienie formularza spisowego. W razie braku możliwości dokonania samospisu we własnym zakresie, będzie można to zrobić w Urzędzie Gminy Walim na przygotowanym stanowisku komputerowym, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Drugą podstawową metodą jest spisanie się telefoniczne przez infolinię: 22 279 99 99.

Rachmistrz spisowy skontaktuje się telefonicznie lub bezpośrednio z osobami, które nie dokonały samospisu i nie spisały się przez infolinię.

W tym szczególnym czasie pandemii zachęcamy do skorzystania z metody samospisu internetowego oraz spisu telefonicznego.